Відомо, що за допомогою звичайної електрокардіограми (ЕКГ) можна визначити, як працює серце, за допомогою тонометра можна виміряти тиск. Але ці методи фіксують роботу серця в короткому проміжку, коли людина підготовлена до обстеження, розслаблена та спокійна.
При цьому є ряд порушень серцевого ритму, які досить непросто виявити в ході виконання звичайної ЕКГ. Іноді відбувається, що перебої в роботі серця проявляються лише під час сильних емоційних хвилювань, фізичного навантаження.
В таких випадках побачити зміни на звичайній ЕКГ неможливо. Лише при проведенні холтер-моніторування, коли хворий веде звичайний спосіб життя, виконує різну роботу, фізичні навантаження, переживає певні емоції, спить – можливо точно відслідкувати як працює його серце.
Холтер-моніторинг – це метод, що дозволяє оцінити серцеву діяльність в умовах дотримання звичного способу життя.
На грудній клітці пацієнта розміщуються одноразові електроди-липучки. До них приєднують кардіорегістр, що кріпитися на руці. Через добу прилад знімають і проводять детальний аналіз добового запису ЕКГ, показів артеріального тиску.
Дослідження проводиться в амбулаторному режимі, тому пацієнт може вільно займатися своїми буденними справами .
За результатами Холтер-моніторингу наш лікар функціональної діагностики робить детальний аналіз добової кардіограми, показів артеріального тиску, описує порушення серцевого ритму, блокади та зміни в роботі в серця. В результаті Ви отримуєте повний та детальний опис роботи Вашого серця протягом доби. За таким повноцінним та детальним заключенням лікар-кардіолог може побачити реакцію серця на фізичне та емоційне навантаження, визначити можливу ішемію міокарда за станом серця під час сну і впродовж доби, встановити причину непритомності та переднепритомного стан та підібрати ефективне лікування. Ця методика є високоінформативною і абсолютно безпечною для пацієнта.
Діагностичні можливості комбінованого холтер-моніторингу ЕКГ та АТ (артеріального тиску):
- виявлення ішемії серця (в першу чергу безболісної);
- визначення порушень ритмів серця;
- контроль антиаритмічної і антиангінальної терапії;
- взаємозв’язок між артеріальною гіпертензією і нападами стенокардії;
- зв’язок нападів зниження артеріального тиску, які проявляються слабкістю, головним болем, непритомністю і порушеннями серцевого ритму.
Покази:
- за призначенням лікуючого лікаря;
- періодичні болі на ділянці серця;
- нестабільний емоційний стан.
Протипоказання:
Абсолютних протипоказань до холтер-моніторингу немає.
Підготовка: не потрібна.