УЗД органів черевної порожнини дітей

Дослідження органів черевної порожнини і заочеревинного простору включає в себе УЗД печінки, жовчного міхура, нирок, наднирків, селезінки, підшлункової залози та шлунку. Часто виділяють в окреме дослідження УЗД нирок, сечового міхура і сечоводів, що є доцільним при захворюваннях нирок і сечових шляхів. Лікарі у профілактичних цілях рекомендують проводити УЗД маленьким дітям хоча б один раз на рік. Така процедура здатна виявити чи утворюються камені в нирках, жовчному міхурі, визначити наявність поліпів, особливості вродженого характеру і неблагоприємні аномалії розвитку.

Показами до УЗД органів черевної порожнини можуть бути:

  • є підозра на наявність апендициту;
  • у малюка виникають болі різкого і гострого характеру в області очеревини;
  • при аневризмі черевної аорти;
  • спостерігається збільшення розмірів таких органів, як печінка, селезінка;
  • підозра на камені в нирках чи жовчному міхурі;

Підготовка до обстеження:

Печінку, жовчний міхур, підшлункову залозу, селезінку досліджують суворо натщесерце, тому що інакше неможливо достовірно оцінити стан жовчного міхура, фрагментів стінок шлунку, а також частини органів, екранованих вмістом шлунку, в першу чергу, підшлункової залози і частини печінки. Так що підготовка до УЗД перерахованих вище органів включає в себе основні правила: перед обстеженням не можна пити, їсти, чистити зуби, приймати лікарські препарати, жувати жувальну гумку, смоктати цукерки. Якщо у вашої дитини захворювання, що вимагає обов’язково погодинного прийому ліків, попередьте про це направляючого вас лікаря і лікаря – фахівця УЗД.

Оскільки лікар УЗД запропонує роздягнути дитину, дуже радимо батькам продумати зручний одяг для малюка, процес зняття якого не призведе до додаткових негативних емоцій дитини.

За результатами обстеження Ви отримаєте заключення лікаря з детальним описом всіх відділів та структур головного мозку дитини, знімок проблемних зон, якщо такі виявлені.

За результатами обстеження Ви отримаєте заключення лікаря з детальним описом всіх органів та структур черевної порожнини дитини, знімок проблемних зон, якщо такі виявлені.